WObit – Przekładnie planetarne kołnierzowe PLFE64

    Oprócz klasycznych przekładni planetarnych z wałem napędowym umieszczonym centralnie w osi przedłużonej silnika, firma Neugart produkuje przekładnie kołnierzowe, w których napęd przekazywany jest osią zakończoną kołnierzem. Mocowanie takiej przekładni za kryzę i sposób przekazania napędu ułatwia budowę stołów obrotowych, robotów, mechanizmów wykonawczych czy innych ramion. Seria PLF HP stosowana jest w urządzeniach o najwyższych wymaganiach, natomiast dzięki opracowaniu ekonomicznej serii PLFE staje się możliwe użycie przekładni o tej konstrukcji w zadaniach o mniejszych wymaganiach. Przekładnia produkowana jest w trzech wielkościach o średnicy kołnierza mocującego 64 mm, 90 mm i 110 mm. W magazynie firmy WObit dostępna jest przekładnia kołnierzowa PLFE64 o przełożeniu 20:1, dopasowana do silników krokowych dwufazowych z serii 57. Dzięki takiemu przełożeniu 20-krotnie podnosi się dokładność absolutna pozycji na wale wyjściowym, co sprzyja aplikacjom typu stół obrotowy, mechanizm wykonawczy.

    Znamionowy moment wyjściowy tej przekładni wynosi 44 Nm przy sprawności 94% i żywotności 30 000 godzin.

    Chociaż dzięki możliwości dopasowania tulei na oś silnika i średnicy flanszy centrującej przekładnia może pracować z dowolnym silnikiem, np. silnikiem serwo lub silnikiem BLDC dowolnego producenta, firma WObit oferuje przekładnie przede wszystkim zmontowane z wybranym rodzajem silnika krokowego, a także w komplecie z właściwym sterownikiem silnika i zasilaczem.

    Przykładowa aplikacja do precyzyjnego stołu obrotowego przekładni kołnierzowej PLFE64 w połączeniu z wymienionym silnikiem krokowym i sterownikiem zachęca wysoką liczbą możliwych do osiągnięcia pozycji i momentem sięgającym kilkunastu Nm. Przy pracy pełnokrokowej sterownika SMC63RP uzyskać można 8000 kroków, a przy wykorzystaniu mikrokroku oferowanego przez sterownik SMC81RP aż 256 000 pozycji. Przy dynamicznym silniku uzyskać można zaskakująco duży zakres regulacji prędkości, co może być potrzebne w specyficznych procesach produkcyjnych lub pomiarowych.

    www.wobit.pl