Bahco – Nowe wózki narzędziowe Bahco i Irimo

    Grupa SNA Europe wprowadziła na rynek nowe wózki warsztatowe oferowane pod markami Bahco oraz Irimo. Nowa oferta Bahco i Irimo jest wynikiem współpracy ze specjalistami pracującymi dla amerykańskiego lidera branży narzędziowej, firmy Snap-On oraz konsultacji z mechanikami na co dzień posługującymi się narzędziami i meblami warsztatowymi.

    W ofercie firmy Bahco pojawił się w tym roku zupełnie nowy wózek o oznaczeniu katalogowym 1425-NC. Wózek Bahco został zaprojektowany po konsultacjach z liczną grupą mechaników. W efekcie powstał produkt bardzo dobrze spełniający wymagania współczesnych warsztatów. Standardowa budowa szufladowa została zastąpiona dwiema szafkami. Dolna wyposażona jest w dwie półki, na których można swobodnie układać narzędzia, części zamienne czy środki czystości. Najważniejszą rolę pełni jednak szafka górna. Została one wyposażona w perforowane drzwi. Na ich wewnętrznych stronach można mocować dużą liczbę narzędzi. Z perforowanej blachy wykonane są również tylna i boczne ściany wózka. Dzięki temu mechanik uzyskuje bardzo dużą powierzchnię na przechowywanie niezbędnych narzędzi i urządzeń. Firma Bahco oferuje szeroki asortyment zawieszek i mocowań, które pozwalają na dowolną konfigurację i rozłożenie narzędzi, w zależności od potrzeb użytkownika.

    Wysokość wózka Bahco to 163 cm. Dzięki temu w trakcie pracy mechanik nie musi się schylać po narzędzia – wszystkie niezbędne elementy znajdują się na wysokości jego ramion. Obsługę wózka ułatwiają gumowe koła z blokadą oraz rękojeść pozwalająca bez wysiłku zmieniać położenie wózka.

    Natomiast firma Irimo proponuje użytkownikom serię półprofesjonalnych wózków warsztatowych. Gama obejmuje wózki 5-, 6- i 7-szufladowe. Dodatkowym elementem gamy jest 4-szufladowa nadstawka, którą można umieścić na blacie każdego wózka. Wózki charakteryzują się mocną budową, wzmocnioną w najbardziej newralgicznych punktach (górne i dolne narożniki oraz mocowania kół). Całkowita ładowność szuflad oraz blatu to 350 kg. Każda z szuflad może pomieścić 20 kg narzędzi. Szuflady wyposażone są w długie szyny, które pozwalają na łatwy dostęp do znajdującego się w nich wyposażenia. Szyny mają system zatrzaskowy, dzięki któremu szuflady nie otwierają się w trakcie transportu. Każda z szuflad została wyposażona w antypoślizgową wkładkę. Wymiary szuflad to 525×325 mm. Są one przystosowane do modułów narzędziowych Irimo. Wózek zamykany jest za pomocą zamka centralnego. Wózki wyposażone są w cztery kółka, z czego dwa to kółka obrotowe z blokadami, a dwa pozostałe umieszczone są na stałe. Obsługę wózka ułatwiają dwie plastikowe rękojeści przymocowane do obu bocznych ścian.

    www.bahco.pl