HMS rozszerza rodzinę produktów AnybusCompactCom o CompoNet™

    HMS Industrial Networks wypuścił na rynek nowy moduł komunikacyjny dla sieci CompoNetTM.

     

    Nowy moduł komunikacyjny z rodziny AnybusCC zapewnia producentom szybki i ławy sposób połączenia urządzeń automatyki z siecią CompoNetTM. Gotowe rozwiązanie ogranicza o 70% nakłady na rozbudowę, charakteryzuje się szybkim czasem wejścia na rynek i minimalizuje ryzyko związane z rozbudową systemu. Rodzina Anybus CC to w pełni wymienne moduły komunikacyjne, współpracujące z 18 różnymi magistralami fieldbus i sieciami Ethernet.

    Wszystkie moduły posiadają bezpieczną obudowę wielkości karty compact flash, a ich rdzeniem jest mikroprocesor NP30 firmy HMS. Obsługa warstwy sprzętowej i programowej modułów AnybusCC dla CompoNetTM jest taka sama, jak w przypadku innych modułów Anybus CC, dzięki czemu są w pełni wymienne z wszystkimi aktywnymi modułami AnybusCC.

    Sieć CompoNetTM pozwala użytkownikowi na kontrolę małych i szybkich maszyn, a usługi sieciowe oparte o protokół CIP umożliwiają łączność z instalacjami i przedsiębiorstwem. Jako część rozwiązań sieciowych opartych o protokół CIP (DeviceNetTM,ControlNetTM oraz EtherNetTM) CompoNetTM spełnia wymagania stawiane aplikacji wykorzystującej dużą liczbę prostych czujników i siłowników, zapewniając dużą szybkość komunikacji i narzędzia konfiguracyjne w połączeniu z wydajną konstrukcją, prostymi ustawieniami i łatwą dostępnością – a wszystko to w obrębie jednej sieci.