Ingersoll Rand – Zestawy przygotowania powietrza serii ARO-Flo

ARO Fluid Technologies oferuje szerszą i nowocześniejszą gamę filtrów, regulatorów i smarownic (naolejaczy) ARO-Flo do oczyszczania i naolejania powietrza do zasilania narzędzi i innych urządzeń pneumatycznych. Unowocześniona seria obejmuje kilka typoszeregów o zmienionej, modułowej konstrukcji, co umożliwia łatwiejszy montaż i konserwację poszczególnych elementów oraz lepsze dopasowanie do różnorodnych wymagań.

 

Unowocześnione produkty ARO-Flo są oferowane w czterech typoszeregach, o różnych rozmiarach przyłącza i różnej maksymalnej prędkości przepływu, co pozwala na ich optymalne dostosowanie do różnych wymagań i różnych narzędzi:

  • Seria miniaturowa „1000” z przyłączami 1/8” i 1/4″ oraz maksymalną prędkością przepływu 27 l/s.
  • Nowa seria kompaktowa „1500” z przyłączami 1/4″ i 3/8” oraz maksymalną prędkością przepływu 109 l/s
  • Seria standardowa „2000” z przyłączami 3/8″, 1/2″, i 3/4″ oraz maksymalną prędkością przepływu 104 l/s.
  • Seria o dużej przepustowości „3000” z przyłączami 3/4″ i 1” oraz maksymalną prędkością przepływu 180 l/s.

Najważniejsze zalety udoskonalonych produktów ARO-Flo to optymalizacja wydajności i zwiększenie bezpieczeństwa. Wyjątkową nową cechą nowych serii filtrów jest wbudowany pomiar spadku ciśnienia. Jego nastawny, łatwy do obserwacji wskaźnik umożliwia operatorowi szybką kontrolę,czy ciśnienie pozostaje w wymaganym zakresie. Ponadto dotychczas opcjonalne wsporniki oraz nakrętki do montażu na panelu są obecnie wyposażeniem standardowym. Usprawniono pewne funkcje związane z bezpieczeństwem. Najistotniejszym usprawnieniem jest uchwyt zatrzaskowy do montażu pojemników poliwęglanowych wszystkich filtrów. Uchwyt zamyka się i otwiera ze słyszalnym trzaskiem stwarzając pewność, że filtr został bezpiecznie zamocowany.

Seria ARO-Flo została zaopatrzona w pełen zestaw akcesoriów ułatwiających zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy. Zawór zwrotny zapobiega wypływowi powietrza w kierunku powrotnym, zawór płynnego startu umożliwia stopniowe zwiększanie ciśnienia przy rozruchu systemu, a zawór blokujący umożliwia operatorowi ręczne odcięcie dopływu powietrza w przypadkach, gdy wymagana jest obsługa narzędzia. Inne akcesoria to: przełącznik ciśnienia, zestaw rozgałęziaczy oraz zestawy naprawcze. Podsumowując – kompletna oferta zespołów: filtr, regulator i smarownica ARO w pełni zaspokaja potrzeby wymagającego klienta.

 

Ingersoll Rand Industrial Technologies oferuje produkty, usługi i rozwiązania, które podnoszą wydajność energetyczną naszych klientów, produktywność i operatywność. Nasza zróżnicowana i innowacyjna gama produktów rozciąga się od kompletnych systemów sprężonego powietrza, narzędzi i pomp do systemów przenoszenia materiałów i płynów oraz ekologicznych mikroturbin.

www.ingersollrandproducts.com