Kompleksowe systemy drukowania oznaczników Partex

  Partex Marking Systems to czołowy producent systemów znakowania przewodów, kabli i aparatury elektrycznej. Blisko 65-letnie doświadczenie w połączeniu z nowoczesnymi możliwościami produkcyjnymi pozwala zaoferować perfekcyjne rozwiązania, spełniające najsurowsze normy oraz wymagania współczesnych klientów. Ciągły rozwój wydajnych technik produkcyjnych oraz doskonalona jakość używanych materiałów zapewnia firmie Partex pozycję lidera, oferującego rozwiązania także dla przyszłych wymagań.

  Wśród urządzeń pozwalających na samodzielne wykonywanie oznaczników według własnych potrzeb przoduje termo transferowa drukarka MK8-PRO-III. Szeroki zakres drukowanych przez nią oznaczników oraz ich wysoka jakość sprawiają, że jest to bardzo popularna drukarka, wybierana przez wielu instalatorów oraz producentów rozdzielnic i szaf automatyki. Poza licznymi zaletami takimi jak: wydajność czy możliwość współpracy z PC poprzez port USB, MK8-PRO-III łączy w sobie funkcję urządzenia stacjonarnego (produkcja np. w warsztacie)  oraz przenośnego, do wykonywania oznaczeń w miejscu montażu szaf.

  Jakość i wydajność

  Wysoka jakość produktów jest jednym z priorytetów Partex, dlatego zadbano aby nadruk był trwały, czytelny i odporny na czynniki atmosferyczne, oleje, wodę morską itp. W najnowszym modelu drukarki postawiono także na wydajność, którą zapewnia szybkość druku dochodząca do 25 mm/s. Duży, podświetlany ekran oraz wbudowana klawiatura pozwalają na szybkie wprowadzenie dodatkowej listy oznaczeń. Do przesyłania większej ilości tekstu służy oprogramowanie, do którego można zaimportować pliki najpopularniejszych programów projektowych. Import listy oznaczeń wygenerowanej z programu do projektowania instalacji gwarantuje szybką produkcję oraz zminimalizowanie ryzyka pomyłek, które mogłyby powstać podczas wprowadzania tekstu na podstawie dokumentacji w formie „papierowej”.

  Eksploatacja

  Poza najpopularniejszymi oznacznikami PO, drukarka umożliwia nadruk na szerokiej gamie oznaczników na przewody, kable, aparaty oraz złączki różnych producentów. Krokiem naprzód jest także opcja drukowania oznaczników bezhalogenowych, coraz częściej stosowanych w obiektach zamkniętych, gdzie możliwości ewakuacji ludzi są z natury ograniczone (środki komunikacji publicznej, obiekty użyteczności publicznej, platformy wiertnicze.

  Do produktów, które urządzenie zadrukowuje oraz nacina na zadaną długość należą:

  • PO – samo gasnący oznacznik wykonany z PVC wolnego od kadmu i silikonu, dostępny w ośmiu rozmiarach, pokrywający zakres średnic przewodów od 1.3 do 5.5 mm (0.25 – 6.0 mm²). Temperatura pracy zadrukowanej tulejki PO mieści się w przedziale -30 do 60°C. Dostępny w wersji bezhalogenowej – POZ.
  • PO-068 – spłaszczony profil do znakowania kabli o większych średnicach. Zadrukowany profil można nałożyć na uchwyt POH lub PKH (dostępne w różnych długościach) zapinany na kablu opaskami zaciskowymi PKB.
  • PHM – koszulka termokurczliwa o stosunku obkurczania 2:1, specjalnie przygotowana pod nadruk termotranferowy, do stosowania w zakresie temperatur -55 do 125°C. Drukarki serii MK8 umożliwiają zadrukowanie koszulek o średnicach wewnętrznych 2.4 / 3.4 / 4.8 / 6.4 mm. Zalecana temperatura obkurczania koszulek PHM to 110°C. Dostępna w wykonaniu bezhalogenowym – PHZ.
  • PL – samoprzylepne taśmy o wysokości 6, 9 i 12 mm z tworzywa sztucznego, dobrze sprawdzające się w identyfikowaniu elementów szaf sterowniczych: lampek, przycisków, styczników itp.
  • PP – płaska taśma z tworzywa sztucznego o wysokości 4.6 lub 9 mm. Po zadrukowaniu profil ten można wsunąć do przezroczystej kieszeni oznacznika PT+ (na przewody o powierzchni przekroju 0.25 – 70.0 mm²), jego bezhalogenowej odmiany PTZ+ lub oznacznika kablowego PM mocowanego opaskami zaciskowymi PKB. Inne rozmiary PP stosowane są jako oznaczniki na listwy zaciskowe.

  Więcej informacji: www.partex.eu/website1/50.0.1.0/532/download_1803.php

  Partex Marking Systems Sp. z o.o.

  ul. Małgorzatowo 1C

  87-162 Lubicz

  tel. (56) 659 08 02

  fax (56) 659 08 27

  e-mail: office@partex.pl

  www.partex.pl