P.H. Biall – KEW 6300 – Miernik i rejestrator mocy trójfazowej

  Japońska firma Kyoritsu, która dotychczas była znana z najwyższej klasy mierników cęgowych, mierników instalacji elektrycznej i mierników z rejestracją prądu upływowego, rozszerzyła swoją ofertę w Polsce o przenośny kompaktowy miernik z rejestracją mocy i energii trójfazowej KEW6300.

  Miernik powstał we współpracy z japońską firmą Yokogawa i łączy w sobie zaawansowaną technologię firmy Yokogawa w zakresie konstrukcji mierników mocy z doświadczeniem firmy Kyoritsu w zakresie konstrukcji przetworników cęgowych i ergonomii.

  Wymiary KEW 6300 to zaledwie 120x175x65mm a waga 800g. Jest wyposażony w czytelny potrójny wyświetlacz LCD z siedmiosegmentowymi cyframi i podświetlanym tłem, umożliwiający jednoczesne wyświetlenie kilku pomiarów. Obsługa przyrządu jest wygodna i nieomal intuicyjna. KEW 6300 mierzy napięcie przemienne (do 600V), prąd przemienny metodą cęgową (do 3000A), częstotliwość, chwilową moc czynną (P), bierną (S) i pozorną (Q) oraz współczynnik mocy (cosj) dla sieci: trójfazowej (3- i 4-przewodowej) i jednofazowej (2- i 3-przewodowej). Przy pomiarach sieci trójfazowej 4-przewodowej cęgi prądowe zakładane są na przewody fazowe, natomiast prąd w przewodzie neutralnym jest kalkulowany automatycznie na podstawie pomiarów prądów fazowych. Ponadto urządzenie umożliwia również pomiar i rejestrację energii czynnej, biernej i pozornej, a funkcja DEMAND pozwala określić użytkownikowi zapotrzebowanie na moc, które jest średnią mocą w określonym przedziale czasowym zapotrzebowania. W chwili, gdy moc zapotrzebowania przekroczy wprowadzony poziom referencyjny, miernik wyświetla komunikat ostrzegawczy.

  Rejestracja pomiarów może być prowadzona w odstępach czasu od 1 s do 60 min a wewnętrzna pamięć umożliwia ciągłą rejestrację pomiarów do dziesięciu dni. Zastosowanie pamięci typu Flash 32, 64 lub 128 MB pozwala na wydłużenie rejestracji ciągłej nawet do pięciu lat.

   Miernik posiada trzy gniazda wejściowe typu bezpiecznego do podłączenia przewodów pomiarowych napięcia, trzy gniazda typu mini DIN do podłączenia przystawek cęgowych, gniazdo USB do transmisji danych i komunikacji z komputerem oraz gniazdo zasilania sieciowego. Przyrząd może być również zasilany bateryjnie.

  Jako wyposażenie standardowe wraz z miernikiem dostarczane są 3 ergonomiczne „kroplowe” przystawki cęgowe KEW 8125 (pomiar prądu do 500A, przetwarzanie 1mV/1A, f40mm max), 4 przewody pomiarowe z „krokodylkami”, przewód zasilania, USB oraz oprogramowanie – wszystko w wygodnej torbie.

  Budowa miernika KEW 6300 i przystawek cęgowych KEW 8125 jest zgodna z normą IEC61010-1 (2002) i zapewnia bezpieczeństwo pomiarów dla kat. III 600V / kat. IV 300V oraz ochronę przed przeciążeniem wejść pomiarowych. Dystrybutorem mierników KYORITSU w Polsce jest firma Biall z Gdańska.

  www.biall.com.pl