Platforma robocza z wysuwanymi występami. Stanowisko pracy na wysokości szyte na miarę
Zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa i komfortu prac jest jednym z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy. Jest tym trudniejsze, im więcej prac wykonywanych jest na wysokości. Trzeba wówczas wykorzystywać różnorodne, często szyte na miarę konstrukcje z platformą roboczą, które zapewnią fachowcom szybki i wygodny dostęp do wysokich maszyn, obiektów czy urządzeń technicznych. W ich produkcji od lat specjalizuje się firma KRAUSE, która latem tego roku wprowadziła na rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie. Pozwoli ono idealnie dopasować konstrukcję roboczą do kształtu obsługiwanego obiektu, a tym samym znacząco zwiększyć bezpieczeństwo prac wykonywanych nad podłożem.
Stanowisko produkcyjne dobrze zorganizowane
Mobilne lub stacjonarne konstrukcje specjalne do pracy na wysokości to szeroka grupa rozwiązań, projektowanych na indywidualne zamówienie klientów. Wraz z wbudowaną platformą roboczą mogą stanowić samodzielne stanowiska pracy, będąc podstawą prowadzenia wszelkich zadań produkcyjnych, konserwacyjnych lub pomiarowych nad podłożem, lub oferować jedynie do nich dostęp. Wykorzystywane są np. podczas nadzorowania pracy taśm produkcyjnych w zakładach produkcyjnych, w trakcie obsługi ogromnych zbiorników przemysłowych lub produkcji czy konserwacji wielkogabarytowych pojazdów.
Dopasowanie idealne
Różnorodność obsługiwanych obiektów sprawia, że dopasowanie tradycyjnej platformy roboczej do kształtu obiektu bywa niemożliwe. Wymusza to na pracownikach nienaturalną i męczącą pozycję z mocno wyciągniętymi przed siebie rękami, co mocno odbiega od zasad nie tylko ergonomii, ale i bezpieczeństwa. W odpowiedzi na te potrzeby, konstruktorzy KRAUSE zaprojektowali rozwiązanie, które pozwoli na swobodny i, co najważniejsze, bliski dostęp do obiektu z każdej wymaganej strony. To platformy robocze wyposażone w teleskopowo wysuwane występy, które pozwalają idealnie dopasować platformę to kształtu obsługiwanego obiektu.
Jak to działa?
Występy wysuwane są teleskopowo, stając się integralną częścią platformy roboczej. Zachowują nośność do 150 kg, a ich ilość i szerokość dostosowane są do potrzeb i warunków w miejscu wykorzystania – sprawdzą się więc zarówno w przypadku niewielkich konstrukcji, jak i długich płaszczyzn, przypominających np. pomosty przejściowe. Każdy występ wysuwa się indywidualnie i, w zależności od wymagań, stanowić może przedłużenie platformy nawet do 1 metra. Wykonywany jest z aluminium, a jego kluczową częścią staje się usytuowany na końcu element obrotowy, zwieńczony gumową listwą ochronną. Zapewnia ona automatyczne zatrzymanie się wysuwu przy zerowym wymiarze szczeliny, co pozwala na idealne dopasowanie krawędzi platformy do kształtu obsługiwanego obiektu. Producent oferuje dwie formy dopasowania – ręczną oraz elektryczną.