Yodalex – Dźwiękowe i optyczne sygnalizatory dla stref niebezpiecznych

    Firma R.STAHL opracowała serię sygnalizatorów Yodalex przeznaczonych dla stref niebezpiecznych, w skład której wchodzą m.in.: dookólny sygnalizator dźwiękowy YO6, sygnalizator optyczny V6 oraz sygnalizator typu kombi YL6. Wszystkie urządzenia charakteryzują się wykonaniem ognioszczelnym Exd oraz posiadają aluminiową obudowę o stopniu ochrony IP66.

     

    Sygnalizator dźwiękowy YO6 generuje dźwięk o maks. natężeniu 110dB w odległości 1m. Urządzenie emituje 32 różne standardowe dźwięki, które można ustawiać za pomocą przełącznika DIL. Sygnalizator optyczny V6 charakteryzuje się energią błysku 5 J o częstotliwości 1 Hz i jest dostępny w siedmiu różnych kolorach. Klosz jest wykonany z poliwęglanu – materiału ognioodpornego – i dodatkowo zabezpieczony przez stalową siatkę ochronną, dostarczaną i montowaną w standardzie. Sygnalizator typu kombi YL6 charakteryzuje się unikatowym projektem wykorzystującym zintegrowany generator dźwięku i lampę błyskową w jednej obudowie. Lekkie i ekonomiczne urządzenie emituje dookólny dźwięk i światło, wymagając jedynie minimalnego czasu instalacji.

    Sygnalizatory posiadają dopuszczenia ATEX i IECEx do pracy w strefach 1,2, 21 i 22 w atmosferze gazowej i pyłowej. Oprócz standardowego zasilania prądem stałym 24 V i 48V, firma R. STAHL opracowała wersje urządzeń zasilane prądem zmiennym: 115 V lub 230 V. Opcjonalnie można aktywować urządzenia za pomocą telefonu. Wszystkie produkty Yodalex są zgodne z europejskimi i amerykańskimi standardami, włączając w to normy UL, Canadian UL, ATEX, IECEx i rosyjską specyfikację GOST-R, co tym samym sprawia, że posiadają certyfikaty na całym świecie.