Baumit buduje nowy zakład

  Baumit, austriacki producent materiałów budowlanych, rozpoczął budowę nowej fabryki w Pobiedziskach. Będzie to 4. zakład produkcyjny Baumit w Polsce.

  Fabryka suchych mieszanek tynkarskich i zapraw budowlanych ma kosztować około 16 mln euro. Pracę znajdzie w niej ponad sto osób.

  Nowi pracownicy będą zatrudniani sukcesywnie w zależności od postępu uruchamiania linii technologicznych.

  Firma rozpoczęła już poszukiwania kadry kierowniczej i osób do utrzymania ruchu maszyn. Produkcja w nowej fabryce oparta będzie na wytwarzaniu materiałów budowlanych z palety katalogu produktów. W szczególności gipsów tynkarskich, tynków cementowo – wapiennych zewnętrznych i wewnętrznych, zapraw murarskich i klejących.

  W 2010 roku nowa fabryka ma wyprodukować 150 tys. ton, a w 2011 – 250 tys. ton materiałów budowlanych.

  Powstająca w Pobiedziskach fabryka będzie 4. zakładem produkcyjnym Baumit w Polsce. Pozostałe znajdują się w Łowiczu, Bełchatowie oraz Piotrkowie Trybunalskim. Baumit zastanawia się nad lokalizacją piątego zakładu, w którym chciałby produkować przede wszystkim wyroby na bazie gipsu.

  Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrie Holding oraz Wietersdorfer Gruppe. Firma powstała w 1988 roku. W Polsce działa od 1994 roku. W 1997 roku firma rozpoczęła produkcję gipsu w zakładzie w Piotrkowie Trybunalskim.