Emerson Network Power wprowadza na rynek nową serię chillerów Liebert HPC-M

Emerson Network Power zapowiedział premierę linii chillerów Liebert HPC-M. Nowe produkty, zapewniające optymalny stosunek efektywności do zużycia energii, powstały w odpowiedzi na potrzeby firm wyposażonych w centra danych średniej wielkości. Urządzenia z premierowej linii będą dostępne w Europie, na Środkowym Wschodzie oraz Afryce – nowe modele oferują od 300 do 800 kW mocy oraz działają w oparciu o czynnik chłodniczy R134a.

Każdy z modeli dostępny jest w konfiguracji freecooling – to rozwiązanie pozwala wykorzystać występujące w ciągu roku niskie oraz średnie temperatury powietrza na zewnątrz do chłodzenia wody lodowej. Dzięki temu można uzyskać nawet do 90 procent oszczędności energii – wskaźnik energooszczędności uzależniony jest od temperatury powietrza zewnętrznego, poziomu obciążenia cieplnego w centrum danych, a także temperatur wody chłodzącej.

Modele z serii Liebert HPC zaprojektowano z myślą o maksymalnym poziomie energooszczędności oraz możliwości pracy w tropikalnym klimacie i temperaturach sięgających do 52 °C.

Model Liebert HPC-M pozwala uzyskać bezprecedensowy poziom efektywności. Stało się to możliwe dzięki zwiększeniu powierzchni wymiany ciepła chillera. Co więcej, Liebert HPC-M jest rozwiązaniem zintegrowanym z architekturą Emerson Network Power Smart Aisle oraz pozwala  na chłodzenie wody o temperaturze wynoszącej nawet do 26 °C. Wszystkie urządzenia z nowej linii chillerów wykorzystują technologie pozwalające uzyskać mierzalną oszczędność energii oraz osiągniecie wyższych poziomów ESEER oraz IPLV. Nowa generacja kompresorów zoptymalizowanych dla pracy przy częściowym obciążeniu, wymienniki zaprojektowane specjalnie dla czynnika chłodniczego R134a oraz elektroniczny zawór rozprężny (EEV) to tylko niektóre z zaawansowanych rozwiązań gwarantujących poprawę efektywności operacyjnej zastosowanych Liebert HPC-M.

Poprzez ewolucję algorytmów kontrolnych – rozwiązanie zaimplementowane przez Emerson Network Power – wszystkie modele chillerów Libert HPC umożliwiają stałą kontrolę pracy wentylatorów skraplaczy i dzięki temu pozwalają dostosowywać ich prędkość do warunków oraz trybu pracy maszyny przy stałym poziomie zasilania. Natomiast zastosowanie technologii EC-fan zapewnia najwyższy stopień efektywności zarówno, gdy wentylatory pracują w trybie minimum, jak i maksimum, umożliwia również redukcję hałasu i zwiększenie poziomu efektywności wykorzystania energii. Co więcej, urządzenie może zostać również wyposażone w pompy o falownikowym napędzie, pozwalające na regulowanie natężenia przepływu wody chłodniczej.

Liebert HPC–M obsługuje również specjalny algorytm stworzony dla aplikacji dedykowanych centrom danych, jak np. Fast Start Ramp – umożliwiającej natychmiastowy restart chillera po przywróceniu zasilania (np. po przejściu na zasilanie agregatorowe) i tym samym zaręczającej ciągłość pracy urządzenia. Gwarantem wysokiej jakości oraz długotrwałości działania stosowanie najwyższej jakości kompresorów oraz wentylatorów.