Kamery termowizyjne Fluke – jakość potwierdzona nagrodą TopBuilder

    Pewne, precyzyjne i praktyczne – kamery termowizyjne  z serii P3 firmy Fluke, światowego lidera technologii elektronicznych przyrządów testowych i pomiarowych, zdobyły w prestiżowym konkursie TopBuilder główną nagrodę i tym samym znalazły się w gronie najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów w branży budowlanej. Gala podsumowująca IV edycję konkursu oraz uroczyste wręczenie statuetek odbyły się 6.12.2011 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Nagrodę odebrał Erik de Jong (Sales Director CEE/Benelux) wraz z Piotrem Kaszycą (Regional Marketing Manager CEE z firmy Fluke.

    W tegorocznej edycji konkursu TopBuilder firma Fluke Corporation otrzymała statuetkę oraz tytuł Produkt Roku TopBuilder 2012 za serię kamer termowizyjnych P3 w kategorii „Produkty i urządzenia dla budownictwa”. Głównym czynnikiem, który przy wyłanianiu zwycięzców brała komisja była innowacyjność. A ten warunek  świetnie spełnia cała seria P3: pewne, precyzyjne i praktyczne kamery termowizyjne posiadające technologię IR Fusion gwarantują najlepszą jakość obrazów w kontroli i diagnostyce. W skład nagrodzonej serii wchodzi 6 produktów – Ti32 oraz TiR32, na podstawie których stworzono cztery nowe modele, Ti27 oraz Ti29 wykorzystywane w budownictwie i przemyśle do sprawdzania instalacji elektrycznych, mechanicznych i monitorowania procesów, TiR27 oraz TiR29 służące do kontroli budynków, audytów energetycznych, a także pomiarów odporności na czynniki atmosferyczne. Wszystkie nowe modele dzięki doskonałym parametrom technicznym przystosowane zostały do pracy w najtrudniejszych warunkach. Cechuje je najwyższa w branży czułość termiczna, największa całkowita liczba pikseli (76 800 w modelach Ti32 i TiR32) oraz doskonała rozdzielczość termiczna, co zapewnia znakomitą jakość obrazu oraz możliwość wychwycenia nawet najmniejszych różnic temperatur – w przypadku modeli Ti od -20°C do 600°C oraz od -20°C do 150°C w przypadku modeli TiR. Są to jedyne na rynku tego typu kamery upraszczające analizowanie problemów, dzięki opatentowanej przez firmę Fluke technologię IR-Fusion, która łączy obraz podczerwony z widzialnym. Uhonorowanie serii kamer termowizyjnych P3 jest dla firmy Fluke ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem najwyższej jakości produktów sygnowanych jej logo.

    Prowadzony już po raz czwarty pod patronatem renomowanego magazynu Builder konkurs TopBuilder adresowany jest do firm budowlanych oraz z branży IT, oferujących nowatorskie rozwiązania w sferze budownictwa. Ma on na celu wyłonienie najwyższej jakości nowoczesnych i innowacyjnych produktów budowlanych, IT, realizacji, usług i innych przedsięwzięć dla budownictwa. Zwycięzców wyłania Kapituła konkursu, w skład której wchodzą: prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz z Instytutu Techniki Budowlanej, Danuta Burzyńska – redaktor naczelna miesięcznika Builder, Rada Programowa miesięcznika Builder pod przewodnictwem prof. zw. dr. hab. inż. Kazimierza Szulborskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Ten prestiżowy konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród firm uczestniczących, jak i architektów, wykonawców oraz indywidualnych klientów.

    www.fluke.pl