Nowa fabryka firmy Flügger w Gdańsku

    W Gdańsku-Kokoszkach odbyło się oficjalne otwarcie nowej zaawansowanej technologicznie fabryki firmy Flügger, która powstała w sąsiedztwie Parku Przemysłowo Technologicznego.

    W nowym zakładzie mieści się linia produkująca tapety, magazyn centralny, serwis techniczny i administracja. Inwestycja duńskiego koncernu Flügger w Polsce jest ważnym elementem długoterminowej strategii, w której Polska ma stać się centrum koncernu dla działań w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestycja ta będzie obsługiwać istniejące rynki w Europie Północnej, Polsce i w Chinach oraz nowe rynki w Europie Centralnej i Wschodniej, a także Azji. W grudniu 2008 roku koncern dostał promesę przyznania dotacji z Unii Europejskiej w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka” w wysokości 23 mln zł. W ramach inwestycji w trybie lokalnych inicjatyw inwestycyjnych firma w partnerstwie z Miastem Gdańsk przebudowała układ drogowy ul. Rakietowej.

    Produkcja okładzin ściennych Flüggera  w Gdańsku rozpocznie się wiosną 2010 roku. Magazyn centralny, z miejscem na 3200 palet, stanie się centrum logistycznym dla Europy Środkowej i Wschodniej. Część administracyjna budynku będzie zawierać między innymi nowe centrum edukacji. Po uruchomieniu nowej działalności, koncern Flügger będzie zatrudniał w Polsce łącznie 175 osób.