Contactron – Hybrydowy stycznik półprzewodnikowy

Hybrydowe styczniki półprzewodnikowe CONTACTRON uruchomiają silniki niezawodnie i bezpiecznie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii CONTACTRONy w porównaniu ze stycznikami mechanicznymi są trwalsze (10 krotna większa żywotność), niewielkich rozmiarów (zaledwie 22,5 mm szerokości) oraz skracają czas potrzebny na oprzewodowanie.

CONTACTRON może służyć do sterowania napędami jednokierunkowymi lub rewersyjnymi do mocy 4 kW. Ma wbudowane funkcje zabezpieczające przed przeciążeniem, zanikiem fazy, asymetrią faz oraz  układ stycznikowy do wyłączania awaryjnego, co często, ze względów bezpieczeństwa jest wymagane w budowie maszyn.

W zależności od potrzeb można dobrać odpowiednią wersję urządzenia od prostego sterowania „start/stop” do pełnej wersji sterowania rewersyjnego z wszystkimi zabezpieczeniami.

CONTACTRONy  w zależności od zabezpieczenia przeciążeniowego dostępne są w wersji: 0,6 A, 2,4 A oraz 9 A, z  napięciem sterowania 24 V DC lub 120/230 VAC. Nowa 0,6 A wersja jest dostosowana do silników do mocy 0,18 kW i pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie zabezpieczenia przeciążeniowego.

Hybrydowa technologia jest to sterowana mikroprocesorami kombinacja niezużywalnej technologii półprzewodnikowej i wytrzymałej techniki przekaźnikowej umożliwiającej „łagodne” łączenie. Pozwala znacznie odciążyć styki przekaźników i zwiększa ich okres użytkowania przynajmniej 10 razy w porównaniu do czysto mechanicznych rozwiązań standardowych.

www.phoenixcontact.pl