xEnergy XW – Pola kasetowe w systemie rozdzielnic xEnergy

Jako jeden z wiodących w świecie producentów podzespołów i systemów z zakresu inżynierii elektrycznej i automatyki, dział elektryczny firmy Eaton oferuje produkt xEnergy jako system dystrybucji energii o wydajności do 5000 A z pełna ofertą kombinacji, wykorzystującą technologię modułów kasetowych.

 

System xEnergy firmy Eaton składa się z rozdzielnic i urządzeń zabezpieczających wraz z narzędziami do planowania i obliczeń. Umożliwia on użytkownikom zapewnienie zarówno bezpiecznej, jak i niezawodnej dystrybucji energii. Zoptymalizowane pod kątem mechanicznym elementy rozdzielnic zapewniają krótkie czasu montażu oraz elastyczność konfiguracji. Cały system rozdzielnic xEnergy oraz zabudowana w nich aparatura łączeniowa i kasety są przetestowane w odniesieniu do nowej normy IEC/EN 61439 i zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa.

W ramach systemu rozdzielnic xEnergy dostępnych jest pięć podstawowych rodzajów pól: XP (pola zasilające), XF (pola odpływowe o montażu na stałe), XR (pola odpływowe wtykowe), XG (pola ogólnego zastosowania) oraz ostatnie opracowanie – xEnergy XW (pola odpływowe kasetowe). Pole xEnergy XW uzupełnia ofertę produktową w zakresie systemu rozdzielnic xEnergy o technologię kaset wysuwnych i umożliwia stosowanie systemu jako rozdzielnic do sterowania napędami (MCC) lub zasilaniem (PCC).

W polach kasetowych xEnergy XW można zastosować kasety, służące jako odpływy mocy z wyłącznikami silnikowymi PKZ i kompaktowymi NZM o natężeniu prądu do 630 A oraz jako układy rozruchowe o mocy nawet do 250 kW. Dostępne są również puste kasety do indywidualnych zastosowań. Kasety we wszystkich rozmiarach zostały inteligentnie zaprojektowane w jednakowy sposób, aby były łatwe w obsłudze i nie są wymagały żadnych specjalnych narzędzi. Użytkownicy mogą wymieniać kasety w polach xEnergy XW w szybki i bezpieczny sposób, nawet przy podłączonym napięciu rozdzielnicy, minimalizując w ten sposób przestoje i zwiększając dostępność systemu. Dostępne są również trzy czytelne wskaźniki stanu, sygnalizujące odpowiednio pracę, test oraz brak napięcia, zapewniające większe bezpieczeństwo podczas prac konserwacyjnych.

Systemy rozdzielnic Eaton xEnergy umożliwiają bezpieczną i efektywną dystrybucję energii przy natężeniu prądu do 5000 A. Mogą być one stosowane w obszarach począwszy od budynków użyteczności publicznej takich jak biura, mieszkania, hotele, centra handlowe, szpitale, po centra przetwarzania danych, przemysł spożywczy i produkcyjny oraz zakłady oczyszczania i uzdatniania wody.

Więcej informacji: www.eaton.com/moellerproducts