Amsort – Premiera nowego przenośnika

Wśród tegorocznych premier na targach Taropak 2010 znajdzie się nowy przenośnik firmy AMSORT. Wyróżnić ma go nowoczesny design, wysoka funkcjonalność i niska cena.

Twórcy przenośnika podkreślają zupełnie nowe podejście, jakie zastosowali przy tym projekcie. „Dążyliśmy do połączenia ascetycznie prostej konstrukcji z wysoką funkcjonalnością. Przekonstruowaliśmy większość elementów w taki sposób, aby bez problemu można było zainstalować dodatkowe akcesoria oraz ułatwić serwisowanie”, mówi Marek Staniewski, członek zarządu firmy AMSORT.

Przenośnik oferuje szereg ułatwień dla użytkownika, takich jak możliwość regulacji naciągu taśmy bez konieczności posiadania specjalistycznych narzędzi, czy możliwość przymocowania nóg nie tylko od boku, ale także od spodu przenośnika – to rynkowa innowacja, która znacznie poprawia ergonomię produktu. Inną zaletą jest nowoczesny design. Przy realizacji projektu AMSORT podjął współpracę z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, czego efektem są duże walory estetyczne, wpływające także korzystnie na bezpieczeństwo użytkowania (brak wystających elementów, ostrych krawędzi).

Jednocześnie firma położyła nacisk na niski koszt zarówno pozyskania, jak i utrzymania przenośnika, dzięki czemu z powodzeniem będzie mogła konkurować z zagranicznymi dostawcami.

Nowy przenośnik znajdzie zastosowanie szczególnie w przemyśle logistycznym, samochodowym, maszynowym, kosmetycznym, farmaceutycznym i elektronicznym. O jego możliwościach będzie można przekonać się osobiście na poznańskich targach Taropak w dnach 13-16 września 2010 (stoisko nr 24 w Pawilonie 3A). Na nowocześnie zaprojektowanym stoisku AMSORT zaprezentuje się wspólnie ze swym partnerem – holenderską firmą Vanderlande Industries – wiodącym dostawcą zintegrowanych rozwiązań logistycznych.