Firma norelem wprowadza na rynek zupełnie nowy, elastyczny element mocujący

Fot. norelem

Firma norelem, wiodący globalny dostawca standardowych części i komponentów dla przemysłu wytwórczego, wprowadza na rynek nowy, elastyczny element mocujący.

Wykonane z aluminium elementy mocujące oferują elastyczny system montażu zapewniający bezpieczne i solidne utrzymywanie na miejscu przedmiotów obrabianych o regularnych i nieregularnych konturach zewnętrznych.

Elastyczne elementy mocujące, stanowiące optymalne rozwiązanie dla nieproporcjonalnych, okrągłych, owalnych, kwadratowych czy pięciokątnych części metalowych, zapewniają użytkownikom szybki i solidny montaż, ponieważ można je przymocować do stołu maszynowego za pomocą rowków teowych lub bezpośrednio w otworze gwintowanym. Element mocujący, używany w połączeniu ze śrubą naprężającą z pierścieniem zaciskowym norelem (04395-11), którą można bezpiecznie w niego wkręcić od góry, pozwala użytkownikom uniknąć zarysowania lub uszkodzenia elementów metalowych dzięki miękkiemu, wymiennemu materiałowi mosiężnemu. Śruba naprężająca jest dostępna w dwóch wersjach – forma A to standardową śruba z niskoprofilowym łbem, natomiast forma B posiada zamontowaną śrubę odpowiednią do dużych serii i spłaszczony pierścień zaciskowy pozwalający szybko usunąć przedmiot obrabiany.

Fot. norelem

Aby skorzystać z systemu mocowania, wystarczy po prostu wsunąć poszczególne elementy mocujące w rowek teowy stołu maszynowego bez użycia śruby zaciskowej i ręcznie ustawić je jako ograniczniki względem przedmiotu obrabianego, aby zabezpieczyć go na miejscu. Po dokręceniu elastyczne elementy mocujące służą jako podparcie i jednocześnie precyzyjnie pozycjonują przedmiot obrabiany, zapewniając użytkownikom stabilny i swobodny dostęp do metalowego komponentu. Po zakończeniu zadania elementy mocujące można po prostu poluzować i z łatwością usunąć obrabiany przedmiot.

Elastyczne elementy mocujące są dostępne w wysokości 50 mm i 80 mm, w zakresie mocowania od 5 mm do 25 mm. Użytkownicy mogą rozszerzyć ten zakres do 20–40 mm lub 40–60 mm, korzystając z przedłużek firmy norelem (04395-13).

Fot. norelem

Elastyczne elementy mocujące firmy norelem mogą być stosowane w wielu sektorach produkcyjnych i inżynieryjnych – pełny asortyment dostępny pod adresem norelem www.norelem.pl.

Klienci chcący dowiedzieć się więcej o nowej ofercie norelem będą mieli okazję spotkać się z firmowym doradcami technicznymi podczas targów INDUSTRY AUTOMATICA w Nadarzynie w dniach 14–16 maja 2024 r.