APS zmodernizuje Elektrownię Ostrołęka

    Automatyka Pomiary Sterowanie (APS) zmodernizuje największą w Polsce północno-wschodniej elektrownię systemową – Energa Elektrownia Ostrołęka.

    W ostrołęckiej elektrowni do końca 2011 r. spółka APS ma wykonać modernizację rozdzielnic RWA, RWB z układami zasilania i sterowania. Wartość kontraktu oszacowano na ponad 4,5 mln zł brutto.

    – Jest to umowa wyjątkowo trudna ze względu na wielobranżowość zadania: zakres prac obejmuje elektrykę, automatykę, system sterowania i nadzoru, prace budowlane, wentylację i klimatyzację oraz instalację ppoż. Poza tym prace będą prowadzone na czynnym, pracującym obiekcie bez możliwości wyłączenia z ruchu modernizowanych urządzeń. Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowej odpowiedzialności za sprawne przeprowadzenie tej modernizacji – mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APS SA.

    Umowa z Energą to kolejna, po kontrakcie z EC Białystok i dwóch kontraktach z EC Siekierki, zawarta przez APS umowa na modernizację układu nawęglania obiektu energetycznego, tym razem dla elektrowni systemowej.