Bosch Automotive Aftermarket otwiera nową fabrykę w Chinach

    Dział branżowy Bosch Automotive Aftermarket zainwestował ok. 120 mln euro w nową fabrykę w chińskim Nanjing. W przyszłości będą tam produkowane świece zapłonowe, klocki hamulcowe oraz urządzenia diagnostyczne i testery dla rynku warsztatów – głównie dla regionu Azji i Pacyfiku. W Nanjing będzie zlokalizowany także ośrodek badawczo-rozwojowy.

    – Nowa fabryka jest jak na razie naszą największą na świecie inwestycją w rozwój mocy produkcyjnych, mówił kilka dni temu Robert Hanser, prezes działu Automotive Aftermarket w spółce Robert Bosch GmbH, podczas uroczystego otwarcia fabryki. – Pokazuje to wyraźnie, jak duża wagę przykładamy do dynamicznie rozwijających się rynków regionu Azji i Pacyfiku, a przede wszystkim do rynku chińskiego. Wg Hansera, dodatkowe moce produkcyjne oraz możliwości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych umożliwią firmie Bosch w przyszłości szybsze i bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby klientów warsztatowych w regionie.

    Bosch Technika Motoryzacyjna: 20 projektów u 12 producentów aut

    Od 2015 roku, zakład będzie w stanie produkować ok. 125 mln świec zapłonowych rocznie. Moce produkcyjne w przypadku klocków hamulcowych są szacowane na ok. 80 mln szt. rocznie. Oprócz tego fabryka będzie wytwarzać rocznie ok. 25 000 systemów do diagnostyki i testów dla regionalnego rynku warsztatów.

    Obecnie w fabryce w Nanjing zatrudnionych jest ponad 2 000 pracowników. Do roku 2015 liczba ta ma zwiększyć się do ok. 3 500 osób. W nowy ośrodku badawczo-rozwojowym zespół złożony z ponad 100 inżynierów będzie pracował nad ekonomicznymi i praktycznymi rozwiązaniami dla klientów warsztatowych w regionie Azji i Pacyfiku.