Debata „Uwaga! Podróbki”

  Zapraszamy Państwa na debatę pt.: „Uwaga! Podróbki! Problemy związane z obecnością na rynku podróbek produktów uznanych marek”. Dyskusję poprowadzi Tomasz Kurzacz, redaktor naczelny miesięcznika Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych.

  Jak powszechnie wiadomo wiele spotykanych na rynku artykułów, także technicznych, to podróbki znanych, niejednokrotnie drogich lub popularnych marek. Szacuje się, że światowy rynek podrabianych towarów ma wartość 10 mld USD, a około połowa sfałszowanych artykułów pochodzi z Chin. Dotyczy to nie tylko papierosów i odzieży, ale także nawet stosunkowo prostych elementów mechaniki (np. łożysk) lub skomplikowanej elektroniki.

  Jakie zagrożenia niesie zastosowanie nieoryginalnych wyrobów na linii produkcyjnej? Jakie konsekwencje może mieć użycie mierników niewiadomego pochodzenia? Jak rozpoznawać podrobione elementy i urządzenia?

  Na te i inne związane z tematem podróbek pytania odpowiedzą zaproszeni specjaliści z firm oferujących produkty i usługi związane z tematyką targów HPS (pneumatyka, hydraulika, napędy i sterowanie).

  Aby zgłosić swój udział w debacie należy wypełnić formularz.

  Termin: 22 października, godzina 12:00

  Sala Austriacka

  Międzynarodowe Targi Katowickie

  Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona