Doosan dostarczy turbozespół do inwestycji w EC Nowa

    Doosan Skoda Power, spółka z Grupy Doosan, dostarczy turbozespół o mocy 55 MWe brutto generalnemu wykonawcy projektu EC Nowa. Umowę o wartości 142 miliony złotych brutto, na budowę nowego turbozespołu w formule „pod klucz” podpisała w lipcu ze Spółką Tauron Ciepło firma Control Process z Krakowa.

    – Cieszymy się, że nasi partnerzy darzą nas zaufaniem oraz, że to właśnie na współpracę z nami zdecydował się generalny wykonawca przy podejmowaniu decyzji o udziale w postępowaniu EC Nowa. Doosan Skoda Power ma ogromne doświadczenie w dostawie turbozespołów parowych na całym świecie, dlatego jestem pewien, że zaproponowane rozwiązania doskonale sprawdzą się przy realizacji tego projektu – powiedział Mariusz Marciniak, dyrektor sprzedaży Doosan w Polsce.

    Przetarg na realizację nowego turbozespołu w Tauron Ciepło Zakład Wytwarzania Nowa w Dąbrowie Górniczej przeprowadzony został zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych przez spółkę Tauron Ciepło, a postępowanie trwało od Stycznia 2012 i zakończyło się podpisaniem umowy z generalnym wykonawcą – spółką Control Process S.A. w dniu 9 Lipca 2013. Inwestycja zostanie zrealizowana w okresie 20 miesięcy.

    – Doosan Skoda Power posiada szerokie referencje w sektorze energetycznym, co w powiązaniu z doświadczeniami Control Process z zakresu generalnej realizacji inwestycji pozwala nam myśleć nie tylko o współpracy przy projekcie EC Nowa, ale i w innych projektach energetycznych – mówi Piotr Musiał, wiceprezes zarządu Control Process.

    Doosan Skoda Power, to spółka należąca do międzynarodowej Grupy Doosan, która od ponad 100 lat zajmuje się m.in. dostawami turbin. Obecnie Grupa zaangażowana jest rozwój na rynku polskim, poprzez inwestycje oraz pozyskanie nowych zamówień na dostawy w formule „pod klucz”. W zeszłym roku Spółka zawarła znaczący kontrakt na dostawę turbozespołu do największej budowanej w Polsce elektrociepłowni gazowej w Stalowej Woli. W tegorocznym portfelu zamówień widnieje m.in. dostawa kotła odzysknicowego do Elektrociepłowni Włocławek oraz dwóch kotłów do nowej spalarni w Krakowie.