Emerson finalizuje przejęcie Chloride

  Emerson ogłosił zrealizowanie procesu przejęcia Chloride Group PLC, która od tej chwili staje się jedną z marek produktów należących do Emerson Network Power. Przejęcie pomoże ukierunkować długofalową globalną strategię działań spółki Emerson w zakresie zasilaczy bezprzerwowych (UPS) i zintegrowanych rozwiązań dla centrów danych. Jak już wcześniej ogłoszono, cena zakupu wyniosła około 1,5 miliarda USD.

  Wraz z firmą Chloride, Emreson pozyskuje technologię w zakresie UPS, znaczącą pozycję na rynku europejskim, jak również jedną z najlepszych organizacji usług dostosowanych do potrzeb klientów. Marka Chloride stanowi uzupełnienie marek firmy Emerson Network Power, w tym Liebert, Avocent, Energy Systems, Knurr, ASCO oraz Aperture. Akwizycja ta zwiększa również możliwości spółki Emerson w dziedzinie zapewnienia Business-Critical Continuity™ (niezbędnej ciągłości biznesowej) i dostarczania kompleksowych rozwiązań w zakresie zasilania dla infrastruktury IT. Firma Chloride wzmacnia także światową pozycję spółki Emerson dzięki oferowanej technologii przemysłowej UPS oraz bazie klientów.

  „Cieszymy się bardzo z możliwości i szans, jakie otwierają się przed naszymi klientami dzięki dołączeniu do naszych struktur firmy Chloride” – powiedział Ed Feeney, wiceprezes spółki Emerson i business leader Emerson Network Power. „Chloride to wspaniała firma, o wiodącej pozycji w Europie i nawiązanymi ścisłymi kontaktami przemysłowymi. Jej działalność stanowi uzupełnienie wszystkiego tego, czym się zajmujemy” – dodaje.

  Szybki wzrost w zakresie transmisji danych oraz istotny wymóg biznesowy dotyczący szerokiej dostępności, powodują konieczność uzyskania rozwiązań gwarantujących ciągłość zasilania. W obliczu zmienności w zakresie dostaw energii, klienci zwracają się ku technologii dostarczanej przez firmy Emerson i Chloride w celu utrzymania odpowiednich, efektywnych poziomów energii i ciągłości jej dostaw w przypadku, gdy brak zasilania lub odłączenie od sieci nie wchodzi w grę.

  „Ze względu na fakt, że zarządzanie centrum danych IT i infrastrukturą staje się coraz bardziej złożone i nabiera coraz większego znaczenia, nasi klienci muszą otrzymywać kompletne, zintegrowane rozwiązania w zakresie zasilana, umożliwiające im prawdziwe zarządzanie infrastrukturą centrum danych (data center infrastructure management – DCIM) i uzyskanie zwiększonej dostępności i efektywności energetycznej” – powiedział Feeney.

   

  Peter Loconto, prezes firmy Energy Systems należącej do Emerson Network Power, został wybrany do kierowania nową europejską organizacją Emerson Network Power. Wszystkie oddziały Emerson Network Power w Europie podlegać będą Peterowi Loconto, podobnie jak nowo nabyta firma Chloride, którą kierować będzie Tim Cobbold, obecnie dyrektor zarządzający firmy Chloride.

   

  „Obsługa zawsze była jedną z najmocniejszych stron firmy Chloride i możemy zapewnić, że klienci nadal będą otrzymywać produkty tej samej wysokiej jakości oraz szeroko zakrojone wsparcie i usługi, jakie świadczyła dla nich firma Chloride” – powiedział Loconto.

  W ostatnich latach spółka Emerson zrealizowała znaczną liczbę strategicznych przejęć w celu wzmocnienia i poszerzenia możliwości przedsiębiorstwa Network Power Systems, spółki Emerson w zakresie oferowanych produktów i usług zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Spółka Emerson od wielu lat posiada silną bazę w Europie w zakresie produktów marki Liebert, usług w dziedzinie zasilaczy bezprzerwowych (UPS) oraz technologii chłodzenia precyzyjnego.

  Pod koniec 2009 roku spółka Emerson przejęła Avocent Corporation, dzięki której zyskała wiodący na rynku sposób zarządzania infrastrukturą IT oraz technologię wydajności obsługi urządzeń, które jeszcze silniej wsparły możliwości biznesowe DCIM Emerson Network Power. Zarządzanie Infrastrukturą Centrum Danych (Data Center Infrastructure Management – DCIM) to holistyczne podejście do monitorowania i zarządzania warstwą infrastruktury centrum danych (zasilanie, chłodzenie i środowisko otoczenia), warstwą infrastruktury IT (obliczanie, przechowywanie danych i komunikacja) oraz luką między tymi dwoma warstwami.

  Chloride zatrudnia ponad 2500 osób w 23 krajach, w tym ponad 400 na terenie Wielkiej Brytanii. Firma posiada zakłady montażowe i testowania we Włoszech, Francji i w Indiach, zakłady badawczo-rozwojowe w Indiach, Niemczech i we Włoszech, a także zakład produkcyjny spółki typu joint-venture w Chinach.