Pierwsze na Podlasiu energetyczne konsorcjum

  Sześć  białostockich firm wywodzących się z Elektrociepłowni Białystok SA znów połączyło siły. Nowopowstałe konsorcjum energetyczne realizuje odpowiedzialne i skomplikowane technicznie inwestycje, również związane z energią odnawialną.

  Konsorcjum jest efektem porozumienia firm energetycznych : Automatyka Pomiary Sterowanie SA, Elrem, Energoinwest JK,  Ferrox, Nawec i  Remex, które  łączy nie tylko wspólne pochodzenie, ale także dotychczasowa ścisła współpraca. Zachowując niezależność jako podmioty gospodarcze grupa podejmuje wspólne działania w zakresie świadczenia kompleksowych robót z zakresu automatyki przemysłowej, elektryki, prac instalatorsko-remontowych, budowlanych, energii odnawialnej i nadzoru inwestorskiego. Uczestnicy konsorcjum mają na swoim koncie blisko 20- letnie doświadczenie w realizacji tego typu zleceń głównie jako podwykonawcy.

  – Zarządy tych firm zdecydowały się na poszerzenie wspólnej oferty typu „Generalny Wykonawca” – mówi Bogusław Łącki, prezes APS SA. – Jest to gruntowna zmiana polityki zdobywania zleceń – nasza inicjatywa spowoduje zwiększenie konkurencyjności na rynku. Doskonała jakość za  konkurencyjne pieniądze – to mamy wspólnie do zaoferowania naszym klientom planującym nowe inwestycje zarówno energetyczne, jak i w innych branżach.

  Firmy tworzące  konsorcjum mają duże doświadczenie i referencje m.in. w branży wodno – kanalizacyjnej, w budownictwie ogólnym, przemyśle spożywczym, drzewnym czy  przetwórczym.

  – Wychodzimy z założenia, że konkurencja nie wyklucza wzajemnych, korzystnych interakcji z innymi firmami, a może stać się motorem ich rozwoju – dodaje Leszek Jackowski, prezes spółki Remex. –  Przede wszystkim jednak takie połączenie sił, technologii i kompetencji przełoży się na jeszcze lepszą jakość świadczonych usług.

  Jako grupa spółki z konsorcjum energetycznego są w stanie zapewnić realizację umów od projektu po serwis, wyspecjalizowaną kadrę inżynieryjno – techniczną, specjalistyczny sprzęt i park maszynowy, najnowocześniejsze narzędzia projektowe, programistyczne i techniczne.

  – A jednocześnie zachowujemy indywidualne podejście do każdego klienta i jego potrzeb – dodaje Bogusław Łącki. –  Konsorcjum  energetyczne to używając  innych  słów  ” klaster ” firm wywodzących się z białostockiej  energetyki zawodowej, proponujących najbardziej innowacyjne rozwiązania i unikatową ofertę, wynikającą z rozpoznania trendów i wyprzedzania lub dynamicznego dopasowywania się do potrzeb rynku.

  Konsorcjum białostockich firm energetycznych to pierwsza tego typu inicjatywa na Podlasiu.