RWE chce mieć w tym roku w Polsce 200 MW w wietrze

  RWE, które ma obecnie w Polsce farmy wiatrowe o mocy około 150 MW, planuje zwiększyć ten portfel w tym roku do 200 MW – poinformował PAP Janusz Moroz, członek zarządu RWE Polska.

  „Mamy obecnie 150 MW farm wiatrowych. Do końca roku chcemy mieć łącznie 200 MW” – powiedział PAP Moroz.

  „Mam nadzieję, że przez kolejne dwa lata, do 2015 roku powstanie kolejnych 100 MW w wietrze. Naszym krótkoterminowym celem jest zainstalowanie ok. 300 MW do roku 2015” – powiedział Moroz.

  Spółka jest zainteresowana kupnem projektów gotowych do eksploatacji. Moroz ocenił, że na rynku jest dużo projektów do potencjalnego przejęcia.

  „Widać, że projektów do przejęć jest dość dużo. Niepewność legislacji i wahania cen zielonych certyfikatów sprawiają, że wielu inwestorów, którzy liczyli na inne zyski, zastanowią się nad odsprzedażą” – powiedział Moroz.

  RWE Renewables Polska, należące do RWE Innogy, jest operatorem pięciu farm wiatrowych w Polsce. Od 2009 r. działa elektrownia wiatrowa w Suwałkach (41,4 MW), następnie uruchomiono farmę w Tychowie (34,5 MW), Pieckach (32 MW) i w Krzęcinie (14 MW). W sierpniu 2012 roku RWE Renewables Polska przejęło od spółki Gamesa elektrownię wiatrową w Taciewie o mocy 30 MW.