Solaris rozbudowuje fabrykę w Środzie Wielkopolskiej

  Producent autobusów, trolejbusów i tramwajów, Solaris Bus & Coach rozpoczął rozbudowę swojej fabryki w Środzie Wielkopolskiej. Wartość inwestycji to ponad 14 mln złotych.

  Rozbudowa ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki. W powiększonej fabryce znajdzie się też miejsce dla uczniów – przyszłych pracowników firmy. Zakończenie prac planowane jest na listopad.

  Inwestycja zakłada powiększenie istniejącej hali produkcyjnej o powierzchni 4,5 tys. mkw do 7,1 tys. mkw. Rozbudowana zostanie też powierzchnia pomieszczeń socjalno-biurowych.

  „Rozbudowa części produkcyjnej hali oprócz nowych stanowisk na potrzeby wytwarzania szkieletów i oblachowania pojazdów przewiduje także powstanie specjalnych stanowisk warsztatowych do nauki zawodu spawacza. Młodzież będzie mogła zdobyć praktyczne umiejętności, a w przyszłości znaleźć także zatrudnienie” – poinformował w czwartek w imieniu spółki Mateusz Figaszewski.

  Wartość inwestycji dotycząca rozbudowy budynków to 10 mln złotych. Wartość wyposażenia hal w nowe urządzenia spawalnicze to ponad 4 mln złotych.

  Solaris Bus & Coach S.A. jest producentem autobusów miejskich, trolejbusów, autobusów międzymiastowych i specjalnych oraz tramwajów. Posiada cztery zakłady produkcyjne: dwa w Środzie Wlkp, w Poznaniu oraz w Bolechowie koło Poznania, gdzie zlokalizowana jest główna siedziba firmy.

  Spółka zatrudnia 2,2 tys. pracowników w Polsce i ponad 300 osób w zagranicznych oddziałach. Blisko 10 tys. pojazdów wyprodukowanych przez spółkę jeździ w 27 państwach.