BELIMO Siłowniki – FLS — PRODUKT PRZYSZŁOŚCI – Inteligentny system wentylacji okiennej

  Regularna wymiana powietrza w pomieszczeniach jest niezbędna i bardzo ważna, ponieważ zużyte powietrze, dym z papierosów oraz szkodliwe substancje emitowane z mebli i materiałów budowlanych mogą być przyczyną złego samopoczucia, podrażnień skóry, bólu głowy, infekcji itp.

  Natomiast regularna wentylacja sprzyja zdrowiu oraz wydajności i efektywności osób przebywających lub pracujących w pomieszczeniach. Budynek jest przy tym chroniony przed szkodliwym działaniem wilgoci, która może być usuwana podczas wietrzenia. 

  Aby wietrzenie było skuteczne, powinno trwać minimum dwie godziny na dobę. Jeśli chcemy dokonywać tego ręcznie, staje się to jakby pracą na pełen etat. Jednakże nie musimy o tym pamiętać, ponieważ firma Belimo opracowała inteligentny system wentylacji za pomocą okien, który może w pełni odpowiadać za wietrzenie pomieszczenia. 

  Niestety, często przebywamy w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Przekonujemy się o tym dopiero wtedy, gdy wyjdziemy z pokoju i wrócimy do niego. Układ FLS zapewni dobrą wymianę powietrza w pokoju/pomieszczeniu przez całą dobę. 

  Świetliki i wszystkie inne niedostępne lub trudno dostępne okna mogą być łatwo obsługiwane z dalszej odległości za pomocą pilota. 

  Podczas snu można mieć ciszę oraz świeże powietrze. Jeżeli za oknem pada deszcz, wieje silny wiatr lub jest niska temperatura, okno zamyka się automatycznie. Okno zamknięte przez FLS jest zaryglowane tak, jak przy zamknięciu ręcznym. Wentylacja oszczędzająca energię 

  Kto z nas nie zostawia okna na wpół otwartego w nocy? Przed wyjściem z domu okno często jest trochę otwarte i tak pozostaje cały dzień, a wówczas zimą zwiększają się koszty ogrzewania. FLS ma to pod kontrolą. Pomieszczenie jest wentylowane tylko tak długo, jak to jest niezbędne, a więc mniej w zimie, a więcej latem. 

  www.belimo.pl