Centra wyważania w całej Europie na najwyższych obrotach

  Typowy przykład dla szerokopasmowego wyważania: wirniki od turbin parowych i gazowych równoważone na wyważarkach Schenck RoTec w pobliżu licznika

  Inżynierowie Schenck RoTec rozszerzają ofertę serwisową swoich centrów wyważania.

  W 13 miejscach w całej Europie działają certyfikowane ośrodki wyważania Schenck. W samych tylko Niemczech do dyspozycji klientów są cztery takie jednostki oferujące szeroką gamę usług wyważania. Od kilku tygodni światowy lider w wyważaniu i diagnostyce posiada w swojej ofercie nową usługę: wysokoobrotowe wyważanie wirników elastycznych. Jest to korzystne przede wszystkim dla producentów i konserwatorów turbin, generatorów, pomp wielostopniowych i dużych tworników elektrycznych.

  Precyzyjne wyważanie wirników

  Wyważanie wirników elastycznych jest szczególnie trudnym zadaniem i wymaga zwiększonych umiejętności pomiarowych i technicznych. Przy tym typie wirnika stan wyważenia zmienia się wraz z wzrostem prędkości obrotowej. Aby uzyskać wiarygodne wyniki, wirniki te muszą być zawsze wyważane w okolicach prędkości roboczej. Schenck RoTec może obecnie sprostać takim wymaganiom. W skrócie oznacza to możliwość wyważania elastycznych wirników o masie do 20 ton i długości do ośmiu metrów z prędkością przekraczającą 50.000 obr/min.

  W centrach wyważania Schenck RoTec, wysoko wykwalifikowani specjaliści od wyważania wirników testują, sprawdzają i mierzą zarówno pojedyncze wirniki, jaki i wszystkie komponenty. Wyważają oni małe i duże serie na zamówienie klienta lub eliminują szkodliwe drgania bezpośrednio na maszynie, w zakładzie klienta. Ich usługi obejmują: od precyzyjnego wyważania najmniejszych wirników z niewyważeniem resztkowym wynoszącym zaledwie kilka mikrogramów aż do wirników o dużych gabarytach z procedurą dostosowaną do indywidualnych wymagań. Serwis wyważania i odwirowywania Schenck RoTec posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO 14001, VDA 6.4 oraz Ford Q1.

  Autor: Schenck RoTec