Nowy zakład przetwarzania odpadów Stena Recycling

  Stena Recycling ma w Polsce 25 regionalnych oddziałów, z których każdy jest w stanie przetwarzać praktycznie wszystkie rodzaje odpadów przemysłowych. Nowy zakład otwarty pod Wrocławiem jest najnowocześniejszy.

  Oddział w Pustkowie Żurawskim to najnowsza inwestycja Stena Metall Group, do której należy działająca w Polsce od 2001 r. Stena Recycling. Nowy zakład przetwarzania odpadów przemysłowych został zbudowany na terenie dawnej cukrowni i obejmuje obszar blisko 4 hektarów. Obsługiwane są tu wszystkie rodzaje odpadów pochodzące z firm: makulatura, plastik, złom oraz odpady niebezpieczne i pozostałe.

  Oddział dostarcza kompleksowe usługi gospodarki odpadami i obsługuje przede wszystkim duże, międzynarodowe firmy, które ulokowały swoje fabryki na terenie pobliskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Wybraliśmy tę lokalizację min. ze względu na jej znakomite położenie względem specjalnych stref ekonomicznych oraz węzłów komunikacyjnych. Wartość tej inwestycji to około 15 milionów złotych. Dzięki niej będziemy mogli zwiększyć wolumen przetwarzanych odpadów, zaproponować naszym klientom jeszcze więcej kompleksowych usług i rozszerzyć portfolio obsługiwanych firm – informuje Fredrik Valentin, CEO Stena Recycling Poland.

  W Polsce, każdego roku, Stena Recycling przetwarza na nowe surowce około 700 tys. ton odpadów pochodzących z działalności biznesowej i przemysłu. Z usług firmy korzysta ponad 5 tysięcy przedsiębiorstw. Wartość rocznie przetwarzanych odpadów szacuje się na 700 mln zł.

  Polskie firmy dojrzewają do recyklingu. Coraz częściej są świadome, że gospodarka odpadami, recykling to nie koszty i problemy, ale wręcz przeciwnie korzyści, zarówno dla nich jak i dla środowiska. Jako firma oferująca kompleksowe zarządzanie wszystkimi rodzajami odpadów doradzamy naszym klientom jak mogą generować/mniej odpadów wprowadzając usprawnienia w procesach produkcyjnych, logistyce wewnętrznej lub organizacji firmy – podkreśla Witold Dziurzyński, Dyrektor Regionu Południe.

  Oficjalnego otwarcia najnowszego oddziału Stena Recycling w Pustkowie Żurawskim pod Wrocławiem dokonali Dan Sten Olsson, właściciel i CEO koncernu Stena Sphere oraz Anders Jansson, CEO Stena Metall Group. Szwedzi zaczęli inwestować w recykling w Polsce w 2001 r. Stena Recycling ma ponad 250 zakładów recyklingu w Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii i Polsce.

  www.stenarecycling.pl