Schneider Electric i HP połączyły zarządzanie centrum danych z platformą zarządzania IT

    Współpraca firm Schneider Electric i HP zaowocowała stworzeniem zintegrowanej platformy zarządzania IT ułatwiającej współpracę między administratorami i specjalistami IT, System ma podnieść wydajność zarządzania infrastrukturą IT oraz ułatwić współpracę administratorów ze specjalistami IT.

    – Dzięki współpracy z HP mogliśmy jeszcze bardziej zredukować dystans między obszarem usług teleinformatycznych i systemami w budynkach. Narzędzia, które pozwalają dostawcom usług IT na bieżąco monitorować wpływ zmian konfiguracji na ich usługi i koszty operacyjne, są ważnym krokiem na drodze poprawy wydajności energetycznej centrów danych i systemów IT – komentuje Soeren Jensen, wiceprezes Enterprise Management and Software w Schneider Electric.

    StruxureWare for Data Center jest wyposażony w unikatowe funkcje monitoringu, raportowania i analizowania pracy infrastruktury centrów danych oraz budynków i instalacji, w których są one zlokalizowane. I działa jako dodatek dla oprogramowania do zarządzania zasobami HP Asset Manager. Przedstawiciele obu firm przekonują, że wkrótce rozwiązanie pozwoli klientom poczynić znaczne oszczędności w zakresie kosztów energii, a także wydajniej zarządzać usługami i zasobami IT.

    – Technologia DCIM (data center infrastructure management) pozwala spojrzeć całościowo na centrum danych, a co za tym idzie – podnieść wydajność operacyjną i lepiej zaplanować proces eksploatacji zasobów. Wiele firm i instytucji nie dysponuje obecnie na tyle zaawansowanymi narzędziami, które umożliwiają zarządzanie systemami IT, usługami i budynkami, w związku z czym takie firmy tracą szansę na odniesienie korzyści związanych z wdrożeniem technologii DCIM – podsumowuje Rick Einhorn, wiceprezes, Technology Services, Datacenter Consulting, HP.