Viessmann przejmuje HKB Ketelbouw

    Viessmann Group przejął holenderskiego producenta kotłów grzewczych wysokoparametrowych oraz parowych, firmę HKB Ketelbouw B.V.

    HKB specjalizuje się w wytwarzaniu kotłów o bardzo wysokich mocach, przeznaczonych do zastosowania w przemyśle. Dzięki temu przejęciu Viessmann mógł rozszerzyć zakres mocy oferowanych przez siebie kotłów z wcześniejszych 20 MW do 116 MW (120 ton pary na godzinę).

    KHB Ketelbouw została założona w 1989 roku i ma dziś siedzibę w holenderskiej miejscowości Venlo. Głównym obszarem działalności firmy jest projektowanie, konstruowanie oraz produkcja kotłów przemysłowych i systemów recyrkulacji ciepła, poprzez budowę instalacji, aż po budowę kompletnych kotłowni dla przemysłu.

    W 2010 r. KHB Ketelbouw wypracowało obrót w wysokości 15 milionów euro. Firma zatrudnia 70 pracowników.

    Know-how w budowie instalacji na całym świecie, które firma HKB zgromadziła przez lata swojej działalności, będzie wzbogacane w Grupie Viessmann. Dzięki rozszerzeniu spektrum produktów przed sektorem instalacji przemysłowych w firmie Viessmann otwierają się nowe perspektywy. W związku z wysokim zakresem mocy kotły produkowane przez HKB Ketelbouw posiadają duże gabaryty. Położenie fabryki HKB bezpośrednio przy porcie w Venlo umożliwia dogodny transport wykorzystujący drogę morską.