THOM-Polska inwestuje w kamiennogórskiej strefie

  THOM-Polska inwestuje w Radomierzu w gminie Janowice Wielkie na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

  THOM – Polska sp. z o.o. zobowiązała się do zatrudnienia 50 osób, docelowo chce jednak stworzyć nawet 100 miejsc pracy. Wszystko zależy od nowego kontraktu. Firma inwestuje w swoich pracowników, szkolenie trwa około pół roku. Liczą się przede wszystkim zdolności manualne.

  – Specjalizujemy się w precyzyjnej obróbce części metalowych z dokładnością do 0,05 mm: szlifowaniu, oczyszczaniu z pozostałości odlewniczych, spawaniu i prostowaniu odlewów. Jesteśmy ostatnim ogniwem produkcji i najważniejszym. Przed przekazaniem wyrobu klientowi, musimy wychwycić najdrobniejsze błędy, mówi prezes zarządu spółki, Wiesław Thom.

  W ramach wydanego zezwolenia zostanie zagospodarowana południowa części podstrefy Janowice Wielkie.

  – Zbudowana zostanie hala produkcyjna z piaskownią, szlifiernią, magazyny, pomieszczenia biurowe oraz droga, parkingi, basen przeciwpożarowy. Nakłady inwestycyjne szacujemy na 12 mln zł. Produkcja ma rozpocząć się w 2017 roku, mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

  Druga spółka tego samego właściciela – THOM Industrietechnik – jest związana z kotliną jeleniogórską już 17 lat. Zatrudnia 80 pracowników.